Lúgosítsak, ne lúgosítsak?
Az első reakcióm a lúgosításra egy „ráérek arra még” legyintés volt. Mert bizony talpán legyen az ember, aki erre a kérdésre határozott igennel, vagy nemmel tud válaszolni! A döntésben az interneten elburjánzó tartalmak sem segítenek. Az egyik azt mondja: „Egyénenként változhat a sav-bázis egyensúly”; mire a másik: „Ha elegendő savanyú káposztát eszel, a lúgosítás többé neked sem okozhat problémát!”


Az vagy, amit megeszel!
És ez mennyire igaz! Az emberi szervezet normál, semleges pH értéke tízes skálán hetes. Amennyiben ettől kevesebb hidrogén található a testvízben, savasságról beszélünk; ennél magasabb érték esetén pedig lúgosságról. Hogy mik befolyásolhatják ezt az értéket? Egyszerű a válasz: a rossz étkezési szokások, a helytelen tápanyag-bevitel (és persze néha a stressz is).
Ha emésztési- és gyomorbántalmakat észlelünk (puffadás, reflux) magunkon, gyakran visszatérő migrén gyötör bennünket vagy túlzottan elfáradunk a legkisebb terhelés alatt is, érdemes elgondolkoznunk a lúgosításon. Nincs ez másként akkor sem, ha bőrünkön fokozott mértékben jelennek meg pattanások, mitesszerek, vagy szűnni nem akaró, ádáz harcot vívunk az ízületi problémák és izomgörcsök ellen.
Mi a megoldás?
Semmiképp se fogyasszunk szüntelenül lúgosító ételeket, hogy helyrebillentsük szervezetünk egyensúlyát! Elegendő annyit tennünk, hogy odafigyelünk a savasító-lúgosító táplálékok normál bevitelére. Célszerű olyan „minden mennyiségben fogyasztható” ételeket is magunkhoz venni, mint például a joghurt és a túró. Ismerkedjünk meg a szuperélelmiszerekkel is: a maca por, spirulina alga, zöld tea és búzafűlé alkalmazása szinte azonnali eredményeket produkál a savassággal szemben.
Lúgosító ételek (a teljesség igénye nélkül)
Zöldségek: burgonya, káposzta, sárgarépa, spenót, hüvelyesek
Gyümölcsök: meggy, banán, dinnye, barack, szőlő
Csírák és fűszerek: kapor, kakukkfű, búzafű, petrezselyem, menta
Ezektől óvakodjunk: kávé, cukros üdítő, tartósított élelmiszerek
Persze semmi nincs kőbe vésve! Ha úgy érzed, a fent említett egészségügyi problémák nálad is mutatkoznak, vagy egyszerűen csak szeretnél biztosra menni a bélflórád, a savbázis-egyensúlyod normál működésének kapcsán, mindenképpen egyeztess erről egy szakemberrel!
Weboldal címe: www.greenlifeegeszsegcentrum.hu/hu/
SZÓLJ HOZZÁ EHHEZ A TIPPHEZ!
TOVÁBBI GYÓGYÁSZAT, KEZELÉSEK TIPPEK
Digitális röntgen a fogászatban

A röntgennel mélyrehatóan és pontosan megállapítható a fogak állapota, így a beavatkozást csak ott szükséges elvégezni, ahol valóban szükség van rá. Lássuk, hogy is működik a modern, digitális fogászati CT , illetve röntgen!
Mondjon búcsút a csípőfájdalomnak!

A térdfájdalom mellett gyakori a csípőfájdalom időskori megjelenése is. Ez tünete lehet a csípőízület kopásának, sérülésének vagy combfejelhalásnak, mely esetén csípőprotézis beültetése szükséges.
Algákkal teljes az élet

Az emberek ősidők óta fogyasztanak algákat a betegségek megelőzésének és a hatékony egészségmegőrzés céljából. A 2000-es években a természetgyógyászat újra felfedezte, és alga kapszula formába sűrítette az ősi tudást.
Az ízületek védelmében

Világszerte rengeteg ember életét keseríti meg az ízületi porckopás, pedig némi odafigyeléssel enyhíthetők lennének a mozgáskorlátozottsághoz vezető artrózis tünetei.
Szuperétkek szuper hatásai – az algák népszerűségének nyomában

Az egészség trendi!
A szuperfúd-forradalom még mindig eszeveszetten tombol. Az áfonya még oké, de manapság már olyan kajákról áradoznak az egészségguruk, melyek létezéséről még ükapáink sem hallottak! – na jó, egészen eddig mi sem, ugyebár.